Асоціація українських германістів
Teл./факс: (032) 239 46 80
79000. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 417.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сторінка Асоціації українських германістів у Фейсбуці

IMG_7196.jpg

27 травня 2016 року в Дзеркальній залі Університету презентували антологію німецькомовних творів Івана Франка "Vivere memento", яку підготувала до друку кафедра міжкультурної комунікації та перекладу Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з Віденським університетом та за сприяння Австрійської служби академічних обмінів у Львові, докторантської дослідницької групи «Галичина» (Galizien-Kolleg der Universität Wien).

Упорядниками видання є завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Алла Паславська, асистент кафедри, лектор Австрійської служби академічних обмінів Тобіас Фоґель та заступник директора інституту славістики Віденського університету Алоїз Вольдан.

Антологія знайомить із різножанровими німецькомовними текстами Івана Франка – художніми творами, публіцистикою, його перекладами німецькою мовою українських народних пісень та поезії Тараса Шевченка, літературною та перекладацькою критикою, приватними листами, автобіографією. Доповнює збірку поезія і проза Івана Франка в перекладах інших авторів. Це і переклади, здійснені за життя Івана Франка, і нові переклади його прози – оповідання «Odi profanum vulgus» (Алоїза Вольдана) і «Доктор Бессервіссер» (Алли Паславської і Тобіаса Фоґеля), поезії з циклу «Єврейські мелодії» Ірини Спєх та ін.

Літературні передмови упорядників та історичний екскурс професора Українського Католицького Університету Ярослава Грицака вигідно обрамлюють художній формат антології.

Оригінальним є і формат книги та її оформлення. Цим упорядники завдячують видавництву «Класика», її директорові Володимиру Дмитерку та художникові Євгену Равському.

Пропонована збірка буде цікавою передовсім для німецькомовного читача, який ще, сподіваємось, належно оцінить генія українського народу. Корисною буде антологія і для українських дослідників німецькомовної спадщини Івана Франка, германістів, усіх тих, хто плекає німецьку мову в Україні.

Текст: Любомир Бораковський

Фото: Олег Вівчарик

Джерело: http://www.lnu.edu.ua/v-universyteti-prezentuvaly-antolohiyu-nimetskomovnyh-tvoriv-ivana-franka-vivere-memento/

Останні новини

«Вчимося навчати німецької»: Освітня програма для майбутніх вчителів німецької

Четвер, 17 жовтня 2019

Goethe-Institut Ukraine запрошує відвідати 4 листопада 2019 року у Києві інформаційний захід «Вчимося навчати німецької»: Освітня програма для майбутніх вчителів німецької.

СЕМІНАР ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА ВЧИТЕЛІВ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ

Четвер, 10 жовтня 2019

Асоціація українських германістів організовує семінар з підвищення кваліфікації для викладачів та вчителів німецької мови на тему "POLITIK, GESELLSCHAFT UND KULTUR – DIDAKTISIEREN", який відбуватиметься 13-15 листопада 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка (факультет іноземних мов). 

ХІV Міжнародна науково-практична конференція «Мови і світ: дослідження та викладання»

Середа, 04 вересня 2019

Вельмишановні пані і панове, дорогі колегині і колеги,

сердечно вітаю Вас з початком нового навчального року 2019/20 та зичу Вам міцного здоров’я, удачі, щастя і наснаги на педагогічній ниві! Нехай новий навчальний рік принесе Вам радість і задоволення від Вашої наполегливої праці! Радий співпраці з Вами, тож шануймося, бо ми того варті!