Асоціація українських германістів
Teл./факс: (032) 239 46 80
79000. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 417.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сторінка Асоціації українських германістів у Фейсбуці

70854720_10221395875552768_5371383978387308544_n.jpg

З 4 по 6 жовтня 2016 року на базі факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка тривала XXIII Міжнародна науково-практична конференція Асоціації українських германістів «Німецька мова в Україні: традиції та перспективи розвитку». У дискусії щодо актуальних питань та проблем германістики взяли участь понад 170 делегатівіз шести країн світу: України, Німеччини, Австрії, Польщі, Румунії та Угорщини.

4 жовтня в рамках конференції відбувся колоквіум молодих вчених «Нові тенденції наукових досліджень у германістиці», який вже сьомий рік поспіль організовують кафедра німецької філології та кафедра міжкультурної комунікації та перекладу Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з кафедрою германістики та компаративістики університету імені Фрідріха-Александра (Ерланґен-Нюрнберґ).

5 жовтня під час урочистого відкриття конференції з вітальним словом до учасників звернулися президент Асоціації українських германістів Алла Паславська, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник, декан факультету іноземних мов Володимир Сулим, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Оксана Коваленко, почесний консул Федеративної Республіки Німеччина Мирослава Дякович, в.о. начальника управління культури Львівської міської ради Михайло Мороз, а також представники постійних партнерів Асоціації українських германістів: керівник Представництва Австрійської служби обмінів у ЛьвовіАндреасВеннінгер, керівник відділу підтримки молодих учених Фонду імені Ганса ЗайделяГанс-Петер Нідермайєр, лектор Німецької служби академічних обмінівМіхаель Бек, консультант та координатор програми DSD в Північній та Центральній Україні Домінік Вольф. Вітання від колег-германістів з Румунії передав представник Румунської спілки германістів Вольфганг Міхайлеску.

Крім того, 5 жовтня відбувся круглий стіл «Навчальні плани з германістики та професійне майбутнє студентів-германістів і перекладачів», презентація антології німецькомовних творів Івана Франка «Viverememento!», а також нових видань видавництва Hueber.

В рамках конференції працювали п’ять секцій: мовознавча, літературознавча, перекладознавча, дві секції з методики та дидактики викладання німецької мови (середня та вища школа), а також робоча група «Login».

6 жовтня на заключному засіданні конференції відбулися вибори правління Асоціації. Президентом Асоціації українських германістів одноголосно обрано доктора філологічних наук, професора Львівського національного університету Івана Франка Аллу Паславську, а віце-президентами – кандидата філологічних наук, професора Кіровоградського державного педагогічного університетуімені Володимира Винниченка Олександра Білоуса, доктора філологічних наук, доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олену Материнську та директора Львівської спеціалізованої середньої школи № 28 Івана Лозенка.

   

Більше фото за посиланням: http://www.lnu.edu.ua/gallery/hhiii-mizhnarodna-konferentsiya-asotsiatsiji-ukrajinskyh-hermanistiv-nimetska-mova-tradytsiji-i-perspektyvy-rozvytku/

Останні новини

«В гостях удома: електронна база німецькомовних запозичень в українській мові» із завданнями та вправами

Неділя, 22 листопада 2020

Дорогі друзі Асоціації українських германістів,

Ви теж інколи опиняєтеся в ситуації, коли Ваші учні чи студенти нарікають, що німецька така складна мова, а Вам бракує аргументів, аби переконати їх, що німецька та українська мови доволі схожі?

Вебінар "Транскреація: переклад чи щось інше?" із Ніною Заттлер-Ховдар (Австрія)

П'ятниця, 20 листопада 2020

Друзі, ви напевне вже не раз чули це магічне слово – „транскреація“. Але що воно власне означає? Це якийсь підвид перекладу чи щось взагалі інше?

Запрошуємо на вебінар із Ніною Заттлер-Ховдар (Австрія), перекладачкою та транскреаторкою із великим досвідом, авторкою книг „Translation – Transkreation“ (2016) та „Get fit for the future of transcreation“ (2019).

Про викладання німецької та літературний переклад у розмові з Аллою Паславською

Вівторок, 03 листопада 2020

Шановні колеги,

запрошуємо Вас долучитися до розмови про розвиток німецької мови в Україні, навчання та викладання в Львівському національному університеті, а також про перекладацькі проєкти з професоркою ЛНУ ім. І.Франка, завідувачкою кафедри міжкультурної комунікації та перекладу і Головою Асоціації українських германістів Аллою Паславською в рамках проекту KulturCafe, організованого Австрійським бюро кооперації у Львові.