Асоціація українських германістів
Teл./факс: (032) 239 46 80
79000. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 417.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сторінка Асоціації українських германістів у Фейсбуці

42698769_320025625472390_6600043395853320192_n.jpg

6-7 грудня 2016 року на базі факультету іноземних мов ЛНУ ім. І. Франка Асоціація українських германістів провела серію семінарів для викладачів німецької мови в українських ВНЗ на тему: "Ivan Franko: Leben, Werk, Rezeption, Übersetzung" und einiges mehr...

Протягом двох днів 16 учасників з 10 областей України мали змогу відвідати семінари з перекладознавства та літературознавства, а також майстер-класи з перекладу, провідною тематикою яких був німецькомовний доробок Івана Франка.

Семінар відкрили вітальними словами декан факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка доц. В. Сулим, завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу та президент Асоціації українских германістів проф. А. Паславська, аташе з питань освіти і науки Посольства Австрії в Україні та керівник австрійської служби академічних обмінів у Львові маг. А. Веннінгер, а також ДААД-лектор др. М. Бек.

Першого дня слухачам семінарів були запропоновані літературознавчі курси на основі двох німецькомовних творів Франка: "Свинська конституція" та "Хома з серцем і Хома без серця". У другій половині дня учасники семінару відвідали лекцію проф. А. Паславської про життя і німецькомовну творчість Івана Франка у кабінеті франкознавства ЛНУ та про його перекладацький доробок.
Опісля учасники семінару мали змогу взяти участь в екскурсії вечірнім Львовом слідами Івана Франка.

Другий день семінарів відкрився лекцією відомого українського перекладача Юрка Прохаська про автопереклади та сучасні переклади німецькомовних творів Франка. Маг. Г. Кайнцбауер запропонувала увазі слухачів лекцію про стиль австрійського письменника В. Гааса. Завершальними були два майстер-класи австрійського перекладача К. Шпіцля з Віденського університету.

 

 

 

Останні новини

Онлайн-презентація німецько-української антології поезії Ліни Костенко

П'ятниця, 02 квітня 2021
Дорогі друзі,
 
запрошуємо Вас 8 квітня, о 19.00 на презентацію у FB та YouTube німецько-української антології поезії Ліни Костенко. Презентуватиме вірші перекладач, славіст, багаторічний директор інституту славістики Віденського університету, почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франа та Дрогобицького педуніверситету проф. Алоїз Вольдан.

Збір коштів!!!

Вівторок, 02 березня 2021

Дорогі друзі, з нашою колегою, багаторічним секретарем Асоціації, Мідяною Тетяною Миколаївною, трапилось нещастя – тяжка онкологічна недуга перекреслила всі життєві плани та сподівання. Лікарі обіцяють порятунок, але він дуже затратний. Навіть якщо ми не зберемо всієї суми, зможемо допомогти зробити перші кроки з порятунку нашої Тані. Просимо долучитися – разом нас дійсно багато!

Номер карткового рахунку Мідяної Тетяни: № 5354 3210 9022 3174 Укрсіббанк.

З повагою і вдячністю – президія АУГ

Щасливого Різдва та Нового року!

Четвер, 24 грудня 2020

Дорогі спілчани,

2020 став роком, який надовго залишиться у нашій пам'яті. Ще рік тому жоден із нас не здогадувався про виклики, які постануть перед нами у цей рік. Спільними зусиллями ми намагаємося впоратися із усіма труднощами та нарешті можемо підбити підсумки і порадіти успіхам року, що минає.