Асоціація українських германістів
Teл./факс: (032) 239 46 80
79000. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 417.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сторінка Асоціації українських германістів у Фейсбуці

42741161_10212687312364820_7534962960494493696_n.jpg

6-7 грудня 2016 року на базі факультету іноземних мов ЛНУ ім. І. Франка Асоціація українських германістів провела серію семінарів для викладачів німецької мови в українських ВНЗ на тему: "Ivan Franko: Leben, Werk, Rezeption, Übersetzung" und einiges mehr...

Протягом двох днів 16 учасників з 10 областей України мали змогу відвідати семінари з перекладознавства та літературознавства, а також майстер-класи з перекладу, провідною тематикою яких був німецькомовний доробок Івана Франка.

Семінар відкрили вітальними словами декан факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка доц. В. Сулим, завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу та президент Асоціації українских германістів проф. А. Паславська, аташе з питань освіти і науки Посольства Австрії в Україні та керівник австрійської служби академічних обмінів у Львові маг. А. Веннінгер, а також ДААД-лектор др. М. Бек.

Першого дня слухачам семінарів були запропоновані літературознавчі курси на основі двох німецькомовних творів Франка: "Свинська конституція" та "Хома з серцем і Хома без серця". У другій половині дня учасники семінару відвідали лекцію проф. А. Паславської про життя і німецькомовну творчість Івана Франка у кабінеті франкознавства ЛНУ та про його перекладацький доробок.
Опісля учасники семінару мали змогу взяти участь в екскурсії вечірнім Львовом слідами Івана Франка.

Другий день семінарів відкрився лекцією відомого українського перекладача Юрка Прохаська про автопереклади та сучасні переклади німецькомовних творів Франка. Маг. Г. Кайнцбауер запропонувала увазі слухачів лекцію про стиль австрійського письменника В. Гааса. Завершальними були два майстер-класи австрійського перекладача К. Шпіцля з Віденського університету.

 

 

 

Останні новини

Онлайн-семінар "Урок перекладу як урок демократії"

Понеділок, 27 квітня 2020

З 7 по 30 квітня у рамках онлайн-семінару "Урок перекладу як урок демократії", організованого Асоціацією українських германістів за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, було проведено 7 вебінарів. Семінар мав на меті дати учасникам усвідомлення того, що основні цінності демократичного суспільства можна та слід вирішувати на уроках DaF.

Європейська школа Східного партнерства 2020

Вівторок, 24 березня 2020

Встигніть подати заявку на стипендію Європейської школи Східного партнерства!

Нудьгуєте вдома на карантині? Якщо вам 16-17 років, ви навчаєтесь у школі та прагнете поглибити свої знання про Європу та ЄС - не гайте часу і подавайте заявку на стипендію Європейської школи Східного партнерства.

XXVII Міжнародна наукова конференція АУГ "Германістика в транскультурному вимірі: теорія та практика"

Субота, 14 березня 2020

Шановні колеги,

Асоціація українських германістів, факультет іноземних мов, кафедра міжкультурної комунікації та перекладу разом з кафедрою німецької філології Львівського національного університу імені Івана Франка щиро запрошують Вас взяти участь у XXVІІ конференції АУГ "Германістика в транскультурному вимірі: теорія та практика", яка відбудеться 25-26 вересня 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.