Асоціація 
українських германістів

Дорогі друзі Асоціації українських германістів,

Ви теж інколи опиняєтеся в ситуації, коли Ваші учні чи студенти нарікають, що німецька така складна мова, а Вам бракує аргументів, аби переконати їх, що німецька та українська мови доволі схожі?

Ви шукаєте цифрові інструменти, завдяки яким можете показати своїм учням близьку лексичну спорідненість німецької та української мов та заохотити їх до подальших мовних відкриттів?

Вам просто потрібні класні цифрові завдання для уроків німецької?

З відповідями і рішеннями всіх цих питань допоможе проєкт «В гостях удома: електронна база німецькомовних запозичень в українській мові». Команда, яка займалася реалізацією проєкту, поставила собі за мету ознайомити україномовну аудиторію з широкою палітрою активно вживаних німецьких запозичень в українській мові. Для цього на основі фундаментальних друкованих видань створено електронну базу запозичених лексем, які для зручності можна переглядати не лише у формі єдиного списку, але й фільтрувати за найрізноманітнішими категоріями. Також із запозиченнями можна знайомитися, виконуючи вправи та проводячи час за тематичними іграми.

Цільова аудиторія нашої електронної бази – це школярі та студенти, які вивчають німецьку мову, а також вчителі та викладачі німецької й української мов, які прагнуть показати своїм учням близьку лексичну спорідненість німецької та української мов попри їхню приналежність до різних мовних груп. Дидактична цінність пропонованої бази слів і розроблених командою проекту вправ у тому, що співставлення слів у двох мовах формує в учнів і студентів здатність до філологічного аналізу лексично скарбу рідної та іноземної мови й до активнішого, глибшого зацікавлення цими мовами.

Сайт проєкту: https://words.learnopolis.net/

Проєкт створили науковці Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з Науково-дослідним центром DIMOS“ при Регенбурзькому університеті. Фінансову підтримку проєкту забезпечила Уповноважена федерального уряду з питань культури і медіа, а технічні консультації надавали колеги з проєкту «Learnopolis» (Німецька служба академічних обмінів).

Проєкт „В гостях удома“ є частиною рамкового проєкту „Німецька мова в Україні 2“, який став продовженням проєкту „Німецько мова в Україні 1“, що його було ініційовано Науково-дослідним центром „DIMOS“ при Регенбурзькому університеті й успішно реалізовано. Детальніше про заходи в рамках цього проєкту: https://www.uni-regensburg.de/forschung/dimos/veranstaltungen/deutsch-in-der-ukraine/index.html

UDGV UDGV UDGV UDGV UDGV UDGV UDGV